​ליהיא גרינר מבקרת בחוג האנגלית שלנו

February 23, 2014

   לפני מספר שבועות, ליהיא גרינר הגיעה לבקר אותנו, ביחד עם הלינגוויני המקסים שלה, מייקל, להפעלת טייני-לינגווי לגילאי 0-6 והיה לנו כיף גדול לארח אותה אצלנו! ליהיא, הגיעה אלינו במסגרת פינתה "ילדה ובדקה" בתכנית מאמאלנד, בערוץ 24, כדי לבדוק את חוג האנגלית הראשון בישראל לתינוקות- טייני-לינגווי! כפי שאתם כבר יודעים, אנחנו בלינגווי מתמחים בלימוד אנגלית לגיל הרך, אבל קבוצת הגילאים שהכי חשובה לי באופן אישי היא טייני-לינגווי כי חשוב לי להגיע לכמה שיותר תינוקות ולאפשר להם להיחשף לשפה החדשה לפני שחלון ה-10 חודשים שלהם מצטצם!

   

כשצורי נולד, והתחלתי לחקור את נושא לימוד שפה שניה, ממש נדהמתי כשצפיתי בהרצאה של ד"ר פטרישיה קוהל, וגיליתי שכבר בגיל 10 חודשים היכולת להגות שפה ברמת שפת אם נפגעת באופן משמעותי. אני זוכרת שישר חישבתי בראש בן כמה צורי וכמה זמן נותר לי להספיק לחשוף אותו לאנגלית כדי להעניק לו את ההזדמנות להגות את השפה ברמת שפת אם. עד היום אני מוצאת את עצמי מחשבת, הוא היום בן 9.5 חודשים ואפילו אתמול בערב חשבתי לעצמי שיש לי עוד שבועיים להספיק להשמיע לו כמה שיותר שירים באנגלית ולדבר אליו כמה שרק אוכל :) אני פשוט רוצה לעשות כל שאני יכולה כדי להעניק לו כמה שיותר אפשרויות בחיים, וברור לי ששפה נוספת תפתח בפניו עולם אדיר של אפשרויות, בין אם זה ברמה חברתית, קוגניטיבית או אפילו ברמה הפרקטית והפשוטה של יכולת לעבוד בכל מיני מדינות בעולם ואפשרויות תעסוקה מגוונות יותר. אני רוצה לתת לו יתרון וברור לי ששפה נוספת היא יתרון פרקטי ודי פשוט להשגה כשמתחילים בזמן.

   

אני מאד מתאמצת לדבר אל צורי באנגלית ולכן כל כך הופתעתי לשמוע שליהיא גרינר, שגדלה בארה"ב, לא מדברת אל מייקל באנגלית אלא בעברית. כשנפגשנו, סיפרתי לה על החשיבות של חשיפת הילדים שלנו לשפה נוספת בגיל מוקדם ככל האפשר, סיפרתי לה כמובן על חלון ה-10 חודשים וכל כך שמחתי כשהיא סיפרה בתכנית שבזכותי (איזה כיף!!) היא התחילה לדבר אל מייקל באנגלית- ממש הרגשתי שיצרתי שינוי קטנטן בחיים של מייקל :). אגב, דבר דומה קרה גם עם השכנה שלי, שנולדה וגדלה בדרום אפריקה אבל לא דיברה עם הבת שלה אנגלית אלא רק עברית. פגשתי אותה בחניון של הבניין שלנו לפני מספר שבועות וסיפרתי לה על לינגווי, כמובן שצורי היה איתי והיא שמעה אותי מדברת אליו באנגלית, והיא פתאום כל כך הצטערה שהיא לא מדברת עם הבת שלה גם ואמרה, בדיוק כמו שליהיא אמרה, שזה הרגיש לה "מזויף ומתאמץ" וזו הסיבה שהיא לא עשתה זאת. סיפרתי לה שאני ממש מבינה אותה אבל גם על היתרונות האדירים שיש בשפה נוספת ועל היכולת שלה להעניק לילדה שלה את המתנה הזו בכזאת קלות והיא הבטיחה שהיא מתחילה לדבר איתה אנגלית כבר באותו הערב. ובאמת היא עשתה זאת! אני ממש מרגישה שאני מצליחה ליצור שינויים קטנים בחיים של הילדים האלה, ואולי, אם ההורים שלהם יתמידו, הם באמת יהפכו לדו-לשוניים ויהנו מכל היתרונות האדירים שדו-לשוניים נהנים מהם!

 

העניקו ללינגווינים שלכם שפה נוספת- התחילו עכשיו :) 

 

אתם מוזמנים לצפות בסרטון הוידאו ולשמוע מה ליהיא חשבה על לינגווי ואיך היה למייקל בחוג האנגלית שלנו :)

 

 

 

Please reload

Featured Posts

מה המורה לאנגלית בביה"ס מלמדת את הילד שלי?

January 4, 2015

1/9
Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Copyright © 2019. Lingui, LTD. All rights reserved.